kalıcı makyaj

Kaş Kontürü nedir nasıl yapılır?

Kaş kontürü yapmaya başlanmadan önce kişinin isteği doğrultusunda ve yüze en uygun olduğu gözlemlenen kaş şekli belirlenir. Sonrasında cilde uygun ve kişiye özel hazırlanmış olan iğne ve boyayla yüze uygun kaş şekli çizilir. Kaş kontürü için kullanılacak boyanın tamamen bitkisel ve içeriğinde insan sağlığına zarar verecek hiçbir kimyasal madde bulunmadığından emin olunmalıdır. Kullanılan iğneler mikrop kapma tehlikesi sebebiyle mutlaka tek kullanımlık ve kişiye özel olmalıdır. Kaş kontürü uygulaması sırasında kişi fazla acı hissetmez, dilenirse özel uyuşturucu spreyler vasıtasıyla bu bölge uyuşturulup acısız bir uygulama yapılabilir. Kaş kontürü teknik olarak dövme yaptırmaya benzese de deri altına giren iğnelerin boyutları ve kullanılan malzemelerin farklılıkları ile dövme gibi acı verici bir uygulama değildir. Kalıcı makyaj yapımı sırasında ufak dokunuşlar haricinde hiçbir şey hissetmezsiniz ve kısa süre içerisinde kaşınızın yeni görüntüsüyle karşılaşmış olursunuz.

Kaş kontürü uygulamasında kullanılan boya özel cihaz sayesinde deri altına işlenir ve hiçbir yan etki ya da tahriş gözlenmez. Uygulama sonrasında kaş bölgesi üzerinde ufak bir kabul oluşma ihtimali olsa da kısa sürede iyileşir. Kaş kontürü uygulaması sırasında tahriş az olacağı için kaş bölgesindeki kabuklanmada çok az olacaktır. Bu miktar sadece sizin anlayabileceğiniz kadar küçük olacaktır. Ayrıca uygulama sonrasında kaş bölgesine sık sık nemlendirici sürmek oluşan kabuğun atılmasını hızlandıracaktır. İyileşme sürecinde nemlendirici krem kullanılması kabuğun kolay atılmasında önem teşkil etmektedir. Bölgenin kuru kalıp kabuğun zamanından önce düşmesi bu nemlendirici sayesinde önlenir. Kaşın kabuk atımı sırasında hiçbir şekilde elle ya da herhangi bir aletle müdahale olmamalıdır. Aksi takdirde verilen şekil bozulur ve tahribatlar oluşabilir.

Uygulama toplamda 2 veya 3 seansta tamamlanmış olur. Genellikle kaş kontürü uygulamasının ilk seansında kaş bölgesine kişinin istemiş olduğu ve yüz hatları ile uyumlu kaş modeli karar verilip uygulamaya geçilirken, daha sonraki aşamalarda eğer varsa kalan boşluklar doldurulup rötuşu yapılarak kaş son halini alır. Kaş kontürü uygulaması toplamda 20 gün içinde biter, kaş kullanıcının istediği şekle gelir ve son halini alır. Kabuk bağlama döneminde hafif koyu görünen renk iyileşme süreci tamamlandığında istenen renkte ve doğallıkta olur.

Kalıcı makyajın tarihinin günümüzden 5000 yıl öncesine dayandığı tespit edilmiştir. Görselliğe önem veren insanların sıkça tercih ettiği bu uygulama yetenekli ellerden çıktığında kusursuz ve doğal görüntü kolayca yakalanır. Bilindiği üzere kaş yüzü gösteren en önemli bölümdür. Bozuk bir kaş bütün yüz ifadesini değiştirebildiği gibi iyi alınmış ya da uygun makyaj uygulanmış kaş yüzde büyük farklılıklar yaratabilir. Kaş konturu yaptırmaya karar vermeniz kadar önemli olan bir diğer unsur da bu makyajı kime yaptırdığınızdır. Tıpkı dövme gibi geri dönüşü olmayan bir durum olduğundan ve yaşantınız boyunca bu makyajı yüzünüzde taşıyacağınızdan dolayı seçim yaparken acele etmemeli ve emin olmadığınız bir kişiye bu müdahaleyi asla yaptırmamalısınız.

 

Kıl Tekniği nedir?

Kaş yapısına uyumlu, kıl biçiminde pigmentasyondur. Kıl yöntemi ile ana kaş rengi kopyalanarak boşluk ve nadir olan kısımlar, kıl yöntemi ile yoğunlaştırılır. Klasik yöntemdeki boyanmış kaş görüntüsü yerine çizilmiş doğal kaş görüntüsü sağlanır. Düşük olan kaşların uç kısmı kıl yöntemi uygulaması ile kaldırılabilir ve yüzdeki hüzünlü ifade, yerini daha canlı ve estetik bir görünüme bırakır. Eksik olan bütün kaş, kıl yöntemi ile doğal görünümde yapılandırılabilir.

 

Dudak Kontürü

Dudak kontürü ile renksiz ve ince dudaklar renklendirilerek daha canlı bir görünüm kazanması sağlanır. Dudakta renk boşlukları ve yara izi varsa kamufle ederek dudakların normal görüntüsüne getirilebilir.

 

Eye Liner

Kalıcı eyeliner diğer adıyla kalıcı göz kontürü, göz bölgesinde kirpik diplerinden başlayarak dışa doğru yapılan pigment renklendirme işlemidir. Genelde siyah renk tercih edilir, fakat siyahında kendi içinde birçok tonu mevcuttur. Daha parlak siyahlar, kömür siyahı, açık siyah, fümeler vs. Bunun dışında kalıcı eyeliner de yeşil, mavi gibi renklerde kullanılır.