geçici dövme

Geçici dövme nedir nasıl yapılır?

Geçici dövme genel olarak Hint Kınası ile yapılmakta ve kalıcı dövme gibi uzun süre vücutta kalmamaktadır. İz kalması gibi bir durum olmadığı gibi herhangi bir alerjik reaksiyon ( kına ile ilgili alerjisi olanlar hariç ) göstermemektedir. Belirli bir süre sonra kendiliğinden silinmektedir... Genellikle yaz aylarında yani "sezonluk dövme" olarak tercih edilirler.

 

Aylık dövme var mıdır?

6 Aylık yada 3 aylık dövme adı altında kandırılarak insanlara yapılan dövmeler belki zamanla kısmi deformelere uğrayacaklardır ama, asla tamamen çıkmayacaklardır. İki tip dövme vardır, biri kına ile yapılan maksiumum 2 yada 3 hafta kalabilen geçici dövme diğeri de, kalıcı dövme dediğimiz makine ile yapılan ve hiç çıkmayacak olan.

Bilinçsiz yada art niyetli bazı insanların çeşitli zaman dilimlerine bölerek sanki derinin içerisine zaman sensörleri yerleştirmişçesine anlamsız vaatlerde bulunmalarını anlayamadığımız gibi, bu konuda bize gelen 3 aylık dövme var mıdır ?, 6 aylık dövme yaptırsak ne kadar olur?, gibi soruları artık garipsemiş durumdayız. Hayatımızdaki en kalıcı kararlardan bir tanesi olan, dövme yaptırma fikri oluşmaya başladığı andan itibaren, emin olamadığımız en küçük bir detayı bile daha ciddi boyutlarda araştırıp, netleştirmeli ve adımlarımızı bu doğrultuda atmalıyız.

Eğer birileri çıkıp size günümüz teknolojisinde 3 ay sonra çıkacağını garanti edebileceği bir dövme önerisi sunarsa, mutlaka yazılı bir belge ve belli teminatlar talep edin, bakalım verebilecekler mi...